דבר יו"ר הוועדה

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בני שמעון חוגגת חמש שנים לכינונה וכבר היא נחשבת לאחת מוועדות התכנון המקצועיות והיעילות בארץ, הניצבת בחזית החידושים הטכנולוגיים ומעניקה שירות איכותי ואדיב לכל הבונים בתחומיה: תושבים ובעלי עסקים.

על אף הבירוקרטיה הכרוכה בו, חוק התכנון והבניה הוא אחד מהחוקים החברתיים ביותר שיש ומכאן חשיבותו. מטרתו היא לדאוג לאזרח, לקהילה ולמדינה: לוודא שהבונה לא יסכן את עצמו או אחרים במהלך הבנייה, להבטיח שהבית יהיה בטוח למגורים לאורך שנים, לשמור על המרחב הציבורי והמרחבים הפתוחים, להגן על הסביבה ועל הנוף. בעיניי, הקפדה יתרה על כללי התכנון והבניה איננה רק דרישה חוקית אלא גם דרישה מוסרית מכל חבר בקהילה שלנו.

מאידך, השכילו רשויות החוק להקל בתחומים שהיו עד כה מסורבלים מדיי (תיקון 101 לחוק התכנון והבניה) והכניסו לשימוש מערכות ממוחשבות שיקלו על הגשת הבקשות והתקשורת מול הוועדה. הנחיות התיקון לחוק, הכוללות גם הגשה מקוונת של התוכניות הינן הנחיות מחייבות ולא ניתן להתפשר עליהן.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בני שמעון משקיעה מאמצים רבים כדי להוביל בתחום החדשנות ועמידה בדרישות החוק . יחד עם זאת, כמו בכל תהליך חדש עדיין קיימים "חבלי הלידה" הכוללים גם חוסר הכרות של המתכננים עם ההנחיות. צוות הוועדה עושה מאמצים להתגבר על כל התקלות ולתת את מירב ההסברים לפונים ולמתכננים ואנו מודים לכם מראש על ההבנה ועל הסבלנות.

עם עליית האתר החדש לאוויר, אני מאחלת הצלחה לכל עובדי הוועדה.

 

 

 

בברכה,
סיגל מורן
יו"ר הוועדה וראש המועצה